אודות המרכז

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

בשנת 2010 הוקם מרכז רגש בבית דגן השוכנת במרכז הארץ. המרכז מציע טיפולים פארא-רפואיים מסובסדים עבור ילדים עם צרכים מיוחדים ובעיות רגשיות, וכן לקויות למידה מורכבות.

את המגיעים למקום מקדמת חצר רחבת ידיים, עטורת צמחיה ובעלת פינות ישיבה פסטורליות לטובת הממתינים לטיפול. "רגש" פועל כמו חממה המרכזת את כל הדרוש להתפתחות הילד. הגינה הטיפולית, פינת החי, החדרים המעוצבים בחן ובמקצועיות רבה, קיימים תחת קורת גג אחת של מבנה בדוגמת בית פרטי וכפרי המעניק את התחושה האינטימית והחמימה שמקלה על הילדים את ההיכרות עם הצוות הטיפולי, ומגבירה את הנכונות שלהם לשתף פעולה עם המטפלים.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link="https://www.youtube.com/watch?v=jSxS75LjVFU" align="center"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

במרכז מתקיימות בהרמוניה שבע יחידות טיפוליות שהשילוב ביניהם מפתח את הילד בסינרגיה מבריאה ומקדמת. בין השאר תמצאו במרכז: חדר סנוזלן, חדר מוזיקה, ריפוי בעיסוק, גינה טיפולית, הוראה מתקנת ופינת חי טיפולית וססגונית.
'רגש' בעצם מרכז סדרות טיפולים לשעות אחה"צ, כך שיתאימו גם עבור ילדים שבשעות הבוקר משולבים במסגרות קיימות. 'רגש' מציע משקל נוסף המסייע לילדים להשלים פערים, להתקדם ואף להגיע להישגים הרבה מעל הממוצע היחסי של מצבם המאובחן.

'רגש' מדריך גם את ההורים ומלווה אותם לאורך כל הדרך המשותפת שלהם עם הילד, במתן אינפורמציה אקדמאית-טיפולית, מידע אודות שירותים וזכאויות הקיימים בקהילה וכן עורך הנחיות מקצועיות לקבוצות תמיכה.

המקום פועל בשיתוף פעולה מלא עם שירותי הרווחה ומוסדות החינוך המיוחד, ובשיתוף קופות החולים. מימון מרכז 'רגש' מגיע ברובו הגדול מכספי תורמים וקרנות צדקה, ובחלקו הקטן משירותי הרווחה הממשלתיים.

[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/3"][vc_single_image image="1474" img_size="full"][/vc_column][vc_column width="1/3"][vc_single_image image="1475" img_size="full"][/vc_column][vc_column width="1/3"][vc_single_image image="1476" img_size="full"][/vc_column][/vc_row]