אודותינו

MIK

בשנת 2005, קבוצת הורים לילדים עם צרכים מיוחדים הקימה בישראל את עמותת 'יד לילד המיוחד'. ההורים המייסדים הללו, המכירים מקרוב את כל האתגרים הנערמים בדרכה של משפחה המגדלת ילד מיוחד, החליטו לייצר את הכתובת האולטימטיבית שתאגד את כל המשאבים, ההדרכות והאפשרויות לרשות הורים נוספים מכל חלקי הארץ.

האג'נדה המנחה את 'יד לילד המיוחד' היא שבכוחות משותפים ובהעמדת אפשרויות מתאימות, יוכלו הילדים בעלי הצרכים המיוחדים לממש כל אחד את הפוטנציאל  האישי שלו ולהשתלב באופן בריא בחברה הישראלית.

כיום העמותה מפעילה פלטפורמות רבות עבור ילדים אלו, הן בזירה הלימודית- קוגניטיבית, הן בזירה השיקומית-טיפולית והן בחשיבה לטווח הארוך ע"י מתן אופציות יישומיות לשילוב הנערים בתעסוקה ואף בשירות צה"לי מן המניין, שירות המותאם לכישוריהם.

'יד לילד המיוחד' חולשת על מגוון פרויקטים המציעים שירותים ואלטרנטיבות עבור הילדים המיוחדים, הוריהם ובני המשפחה. מאות מתנדבים ומתנדבות מכל הארץ עומדים לרשות הילדים והבוגרים בעלי המוגבלויות ומסייעים להם להגיע ליעדים ברורים המשפרים את איכות חייהם, מקנים להם מימד של תנופה וצמיחה ומביאים אותם לעצמאות, להשתתפות פעילה בחיי הקהילה ולהשתלבות בחברה.

עמותת 'יד לילד המיוחד' משמשת ככתובת בטוחה עבור אותם ילדים ובוגרים, עבור בני משפחתם ועבור גופים אזרחיים המעוניינים לסייע בשילוב החשוב הזה בחברה הישראלית. מאות משפחות מכל המגזרים והקהלים בארץ נהנים מקשר קרוב ואמיץ עם עמותת 'יד לילד המיוחד' ועם מגוון השירותים שמתאפשרים תודות למערך ההתנדבותי העצום, התורמים והתומכים השונים ובזכות קרנות הצדקה בארץ. 

העמותה על כל הקטגוריות שבה, מצויה בקשרים ובשיתופי פעולה פוריים עם גורמים מקצועיים וטיפוליים ועם שירותי הרווחה הממשלתיים. כל זאת ועוד, על מנת להבטיח לתת את המיטב, את הסיוע בעל הסטנדרטים הגבוהים ביותר בתחום ואת התמורה המהותית באמת, בחייהם של הילדים והבוגרים בעלי הצרכים המיוחדים.

יום יום נמצאים חברי ההנהלה, הצוות והמתנדבים בשטח בכדי להעניק לכל ילד מיוחד את כל הדרוש 
להצלחתו, ולמשפחתו את הגב שיבטיח את זה.