טיפולים רגשיים

emotional

במרכז הטיפולי ניתנים מגוון טיפולים רגשיים בתחומים הבאים:

אמנות

בתהליכי היצירה האמנותיים, עולים רעיונות שונים וקשת של רגשות המבחינים בניואנסים תחושתיים. בטיפולי התרפיה באמנות נעשה שימוש בתהליכי היצירה הללו על מנת לטפל במצבי מתח, משברים וחוויות טראומתיות. הטיפול באמצעות העשייה האמנותית מסייע למטופל בשיפור תפקודו הקוגניטיבי,יחסיו עם סביבתו ובאיכות חייו באופן הוליסטי.‏

מידע נוסף ניתן למצוא כאן

מוזיקה

האסכולה של הפסיכותרפיה עושה שימוש במוזיקה על ענפיה, כמו שמיעה והלחנה, או בנגינה על כלים שונים- בכדי לשלב טיפול רגשי בילד הכלול בתוך תחום הטיפול באמנויות. כלי הנגינה, הצלילים המופקים מהם, תהליכי היצירה הרגשיים שהמוזיקה מעלה במהלך ההתעסקות עמה, נחשבים לטריגרים משמעותיים ביותר בתאוריה המסורתית של הפסיכותרפיה בנוגע להבאת מזור ומרפא למטופלים שונים.

מידע נוסף ניתן למצוא כאן

פסיכודרמה

הפסיכודרמה מזמנת חוויות בעלות אופי מתקן ומבריא, כמשקל נגד עבור חוויות שנחוו בעבר הקרוב והרחוק והותירו חותם שלילי ומכביד על המטופל. הפסיכודרמה מטפלת בתחושות המעיקות שנחרטו באדם באמצעות שיחזור של מצבים שקרו, או בהצגת מצבים חדשים עתידיים בכדי לתרגל התנסות מחודשת איתם. טיפולים אלו מקנים כלים מעשיים יקרי ערך עבור המטופל, מעמתים ומאמתים אותו עם מצבים משמעותיים בחייו ומשפרים את הערכתו העצמית בנוגע לרגשותיו ולחייו.

להמשך קריאה-כאן

טיפולים נוספים: טיפול באמצעות בעלי חייםטיפול באמצעות סנוזלןטיפול באמצעות גינון